Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LJUSKRONA, 1920-/30-tal, rokokostil, 5-armad stomme i patinerad mässing, med 6 elektrifierade ljuspunkter, behängd med olikfärgade och olikslipade prismor, höjd ca 68 cm, diameter ca 44 cm

Åldersrelaterat slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

688437

2019-10-10