Fat Japan Meiji-perioden
Klubbat för:
4 000 SEK
2 000 SEK
FAT, porslin, Japan, Meiji-perioden (1868-1912), blåglaserat med dekor av karpar och svanar, brättet bemålat med drakar och fenixfåglar omgivna av moln och eldsflammor, diameter ca 53 cm
PROVENIENS: Stopalo
Slitage
688462
2019-11-24