Fat Japan Meiji-perioden

Fat Japan Meiji-perioden
Fat Japan Meiji-perioden
Fat Japan Meiji-perioden
Fat Japan Meiji-perioden
Fat Japan Meiji-perioden
Fat Japan Meiji-perioden

Klubbat för:

4 000 SEK

2 000 SEK

FAT, porslin, Japan, Meiji-perioden (1868-1912), blåglaserat med dekor av karpar och svanar, brättet bemålat med drakar och fenixfåglar omgivna av moln och eldsflammor, diameter ca 53 cm
PROVENIENS: Stopalo

Slitage

688462

2019-11-24