Fåtöljer design Alvar Aalto

Fåtöljer design Alvar Aalto
Fåtöljer design Alvar Aalto
Fåtöljer design Alvar Aalto
Fåtöljer design Alvar Aalto
Fåtöljer design Alvar Aalto
Fåtöljer design Alvar Aalto
Fåtöljer design Alvar Aalto
Fåtöljer design Alvar Aalto
Fåtöljer design Alvar Aalto
Fåtöljer design Alvar Aalto

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ALVAR AALTO, fåtölj, "modell 401", Artek, 1930/40-tal, stomme av formböjd björk, sadelgjord, originalklädsel, sitthöjd ca 35 cm

Bruksslitage kring armlän samt kring klädsel

688464

2019-10-10