Trågsoffa

Trågsoffa
Trågsoffa

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TRÅGSOFFA, 1700-tal, Gustaviansk, stomme i rödlackerad furu, med skuren dekor, höjd ca 122 cm, bredd ca 179 cm, utdraget djup ca 102 cm

Proveniens: Gunnar Hållander, innan dess köpt av Nils "Nisse" Strinning

Åldersrelaterat slitage, torrsprickor och färgskav

688476

2019-10-10