Trågsoffa
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TRÅGSOFFA, 1700-tal, Gustaviansk, stomme i rödlackerad furu, med skuren dekor, höjd ca 122 cm, bredd ca 179 cm, utdraget djup ca 102 cm
Proveniens: Gunnar Hållander, innan dess köpt av Nils "Nisse" Strinning
Åldersrelaterat slitage, torrsprickor och färgskav
688476
2019-10-10