Skrivbord samt skrivbordsstolar nk
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD, SKRIVBORDSSTOLAR, 2 st, 1900-talets första hälft, björkfaner, tre lådor i sargen, beslag i mässing, stämpel och brickmärkta Nordiska kompaniet, gustaviansk stil, fast stoppad sits, skuren dekor av fleuroner, avsmalnande ben, genombruten rygg, brickmärkta Nordiska kompaniet mått skrivbord höjd ca 73, 116x54 cm, sitthöjd stol ca 47 cm, nyckel medföljer
Smärre fanerskador, löst kantband, sprickor i rygg, tyg på undersidan lossnat
688581
2019-10-11