Skrivbord samt skrivbordsstolar nk

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKRIVBORD, SKRIVBORDSSTOLAR, 2 st, 1900-talets första hälft, björkfaner, tre lådor i sargen, beslag i mässing, stämpel och brickmärkta Nordiska kompaniet, gustaviansk stil, fast stoppad sits, skuren dekor av fleuroner, avsmalnande ben, genombruten rygg, brickmärkta Nordiska kompaniet mått skrivbord höjd ca 73, 116x54 cm, sitthöjd stol ca 47 cm, nyckel medföljer

Smärre fanerskador, löst kantband, sprickor i rygg, tyg på undersidan lossnat

688581

2019-10-11