Takarmaturer

Takarmaturer
Takarmaturer
Takarmaturer
Takarmaturer
Takarmaturer
Takarmaturer

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TAKARMATURER, 2 st, i etsat honungsfärgat glas med förkromade metalldetaljer. Sannolikt Simon Gate för Orrefors. För takmontering. 1920/30-tal. Diameter 30 cm, höjd 28 cm.

Funktionen garnteras ej, åldersrelaterat slitage, en med kompletterad skruv

688588

2019-10-11