Takarmaturer
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKARMATURER, 2 st, i etsat honungsfärgat glas med förkromade metalldetaljer. Sannolikt Simon Gate för Orrefors. För takmontering. 1920/30-tal. Diameter 30 cm, höjd 28 cm.
Funktionen garnteras ej, åldersrelaterat slitage, en med kompletterad skruv
688588
2019-10-11