Stolar stockholmsarbete

Stolar stockholmsarbete
Stolar stockholmsarbete
Stolar stockholmsarbete
Stolar stockholmsarbete
Stolar stockholmsarbete
Stolar stockholmsarbete
Stolar stockholmsarbete
Stolar stockholmsarbete
Stolar stockholmsarbete
Stolar stockholmsarbete
Stolar stockholmsarbete
Stolar stockholmsarbete

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

STOLAR, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, 1800-talets början, genombruten ryggbricka med spjälor, märkta med Stockholms stolmakarämbetes sigill, sitthöjd ca 45 cm

Renoverade, kompletterade, lagningar

688735

2019-10-16