Edward Hald skål

Edward Hald skål
Edward Hald skål
Edward Hald skål
Edward Hald skål
Edward Hald skål
Edward Hald skål

Klubbat för:

11 500 SEK

Arviointi

6 000 SEK

Kuvaus

EDWARD HALD (1883-1980): Skål, Orrefors 1928, överfång i lila, satinslipad dekor av drakar och stiliserade blommor, signerad Orrefors HF 12-28, höjd 13, diameter 28,5 cm

Kuntoraportti

Undersida med repor

688813

Päivämäärä:

2019-10-18