Edward Hald skål
Klubbat för:
11 500 SEK
Arviointi
6 000 SEK
Kuvaus
EDWARD HALD (1883-1980): Skål, Orrefors 1928, överfång i lila, satinslipad dekor av drakar och stiliserade blommor, signerad Orrefors HF 12-28, höjd 13, diameter 28,5 cm
Kuntoraportti
Undersida med repor
688813
Päivämäärä:
2019-10-18