Vilfåtölj Superspider Dux Design
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DUX DESIGN, "Superspider", fåtölj, samtida, Dux, formgiven av Bengt Bergenbladh, lanserad 1987, förkromat underrede, naturfärgad ljusbrun fårskinnsklädsel med nackkudde i mörkbrunt skinn, sitthöjd ca 39, längd 145 cm
Skador: Bruksslitage, fläckad nackkudde, sits med fläckar, under framkant ca 6x6 cm bortriven ull samt rivskador i hörn
688817
2019-10-20