Vilfåtölj Superspider Dux Design

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

DUX DESIGN, "Superspider", fåtölj, samtida, Dux, formgiven av Bengt Bergenbladh, lanserad 1987, förkromat underrede, naturfärgad ljusbrun fårskinnsklädsel med nackkudde i mörkbrunt skinn, sitthöjd ca 39, längd 145 cm

Skador: Bruksslitage, fläckad nackkudde, sits med fläckar, under framkant ca 6x6 cm bortriven ull samt rivskador i hörn

688817

2019-10-20