Carl Malmsten matsalsgrupp Herrgården
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CARL MALMSTEN, "Herrgården", matsalsgrupp, 5 dlr, Bodafors, delvis stämpelmärkta, höjd ca 74, 140x100 cm, 2 iläggsskivor vardera bredd 55, totallängd 250 cm
Proveniens: Tage och Aina Erlanders privata matsalsgrupp, Marieberg, införskaffades i mitten av 60-tal
Slitage, bordsskiva med märken och slitage
688891
2019-10-13