Carl Malmsten matsalsgrupp Herrgården

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

CARL MALMSTEN, "Herrgården", matsalsgrupp, 5 dlr, Bodafors, delvis stämpelmärkta, höjd ca 74, 140x100 cm, 2 iläggsskivor vardera bredd 55, totallängd 250 cm

Proveniens: Tage och Aina Erlanders privata matsalsgrupp, Marieberg, införskaffades i mitten av 60-tal

Slitage, bordsskiva med märken och slitage

688891

2019-10-13