Chiffonjé

Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CHIFFONJÉ, 1800-talets slut, 2-delad stomme fanérad i mahogny, beslag i pressat skinn, skrivinredning, skåpluckor och lådor bakom skrivklaff, med låda i överdelen ovanför klaffen, underdelen med 3 byrålådor, höjd ca 135 cm, yttermått ca 112x50 cm

Fällklaffen skevar, bruksslitage, blekningar

688898

2019-10-13