Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, 5-armad stomme i mässing, för 6 elektrifierade ljuspunkter, skärmar i papp, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 55 cm, diameter ca 55 cm

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, enstaka lösa prismor medföljer separat

688899

2019-10-13