Tipp & Co flygplan
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TIPP & CO FLYGPLAN, 1950-60-tal, passagerarplan märkt "TCO 60", på vingarna, litograferad plåt i ett flertal färgen, urverksdriven med uppfällbara landningsställ, elektrifierade lanternor, längd ca 30, vingbredd 37 cm
Lanternornas funktion ej testade, smärre skador
688920
2019-10-13