Sven Wejsfelt vaser
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SVEN WEJSFELT (1953-2008): vaser, 2 st, Gustavsberg, glaserat stengods, blå vas signerad SWen samt med Gustavsbergs studiohand, unik daterad -87, blåbrun vas signerad SWen samt. med Gustavsbergs studiohand daterad -88, höjd ca 25 resp. 20 cm
En vas med mycket litet nagg på fotring
688983
2019-10-13