Swen Wejsfelt vas, skålar

Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SVEN WEJSFELT (1953-2008): vas, skålar, 2 st., skålarna Gustavsberg, glaserat stengods, signerad SWen, unik samt. med Gustavsbergs studiohand, daterade -82 -85 resp -86, höjd ca 3,5 5,5 resp 10 cm

688986

2019-10-13