SAAB Sekretär

SAAB Sekretär
SAAB Sekretär
SAAB Sekretär
SAAB Sekretär
SAAB Sekretär
SAAB Sekretär
SAAB Sekretär
SAAB Sekretär
SAAB Sekretär
SAAB Sekretär
SAAB Sekretär
SAAB Sekretär
SAAB Sekretär
SAAB Sekretär
SAAB Sekretär
SAAB Sekretär

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SEKRETÄR, SAAB, daterad 1983, numrerad 1/3, plåt, lucka med bakomliggande lampa i mässing, skärm med genombruten dekor, längd 152 cm, höjd 121 cm, bred 64 cm.

Sekretären skapades 1983 av möbelsnickaren och konstnären Gunnar Svensson (Berg) även kallad "mäster på väster" i Malmö. Det är bakdelen till en Saab 96 monterad på träunderrede. Allt lackat i Saabs orginalfärg. Sekretären har läderklädd skrivyta, inbyggd lampa och brevställ.

Smärre slitage/lackbortfall, enstaka rispa,

689096

2019-10-13