Tove Jansson oljemålning

Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning
Tove Jansson oljemålning

Klubbat för:

12 000 EUR

Arviointi

2 500 EUR

Kuvaus

TOVE JANSSON (1914-2001) Räv i sommarlandskap, signerad, olja på duk, 39x48 cm

Proveniens: Enligt uppgift utförd 1942, Rolf och Helmi Henelius pensionat, Åland, genom arv till nuvarande ägare

Kuntoraportti

689254

Päivämäärä:

2019-11-03