Tove Jansson oljemålning
Klubbat för:
12 000 EUR
Arviointi
2 500 EUR
Kuvaus
TOVE JANSSON (1914-2001) Räv i sommarlandskap, signerad, olja på duk, 39x48 cm
Proveniens: Enligt uppgift utförd 1942, Rolf och Helmi Henelius pensionat, Åland, genom arv till nuvarande ägare
Kuntoraportti
689254
Päivämäärä:
2019-11-03