Soffgrupp nyrokoko

Soffgrupp nyrokoko
Soffgrupp nyrokoko

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

SOFFGRUPP, 4 dlr, nyrokoko, Italien, 1900-talets andra hälft, bestående av: 1 soffa, 2 fåtöljer och 1 soffbord, genombruten dekor, rikligt skuren, i form av rocaille, akantus och blommor, klädsel i mönstrad textil med pärlspikad dekor, löstagbara sittplymåer, soffbord med skiva i onyx kalcit, sitthöjd ca 45, soffans bredd 220, stolarnas bredd ca 100 cm, soffbordets höjd 60, 120x60 cm

Bruksslitage

689315

2019-10-16