Ewald Dahlskog "Tellus" krukor

Ewald Dahlskog
Ewald Dahlskog
Ewald Dahlskog
Ewald Dahlskog
Ewald Dahlskog
Ewald Dahlskog
Ewald Dahlskog
Ewald Dahlskog

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EWALD DAHLSKOG, 5+1, krukor "Tellus", för Bo Fajans, varav en vitglaserad, resterande i grön/grå glasyr, höjd ca 6,5-15 cm

Slitage på insidan av samtliga krukor, mikrofotnagg, smuts

689328

2019-10-16