Anders Zorn etsning Dalälven

Anders Zorn etsning Dalälven
Anders Zorn etsning Dalälven
Anders Zorn etsning Dalälven
Anders Zorn etsning Dalälven

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920): Dalälven, signerad Zorn i blyerts, utförd 1919, etsning, ca 17,8x11,6 cm

LITTERATUR: Asplund 285, Hjert & Hjert 284, ZG 285
Skador: Gulnat blad

689352

2019-10-13