Meissen prydnadskopp
Klubbat för:
1 000 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
MEISSEN, prydnadskopp med fat, 1900-tal, motiv med Fredrik den store, märkt med korsade klingor i underglasyrblått, porslin, höjd ca 16, fatets diameter 17 cm
Föremålet tillhör en temaauktion med Meissenföremål från 1700-1900-talet
Kuntoraportti
Lagningen där övredelen av hänkeln går på koppen
689397
Päivämäärä:
2019-10-17