Meissen figurin

Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

MEISSEN, figurin, sent 1900-tal, i form av man med snäckor till försäljning, märkt med korsade klingor i underglasyrblått samt i godset modellnummer 60228 och 220, målarnummer 999 i guldlack, bemålat porslin, höjd ca 14 cm

Föremålet tillhör en temaauktion med Meissenföremål från 1700-1900-talet

Zustandsbeschreibung

689398

2019-10-17