Meissen figurin
Klubbat för:
2 000 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
MEISSEN, figurin, sent 1900-tal, i form av man med snäckor till försäljning, märkt med korsade klingor i underglasyrblått samt i godset modellnummer 60228 och 220, målarnummer 999 i guldlack, bemålat porslin, höjd ca 14 cm
Föremålet tillhör en temaauktion med Meissenföremål från 1700-1900-talet
Zustandsbeschreibung
689398
2019-10-17