Meissen figurin

Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MEISSEN, figurin, sent 1900-tal, i form av bagare med bakverk, sent 1900-tal, märkt med korsade klingor i underglasyrblått, i godset med modellnummer 6022 och 133, porslin, bemålat porslin, höjd ca 13 cm

Föremålet tillhör en temaauktion med Meissenföremål från 1700-1900-talet

689400

2019-10-17