Stockholms Auktionsverk X Layered ljuslykta
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HANS AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, Markaryd, 1960-tal, stomme i mässing, med lila glaskuppor, höjd ca 23 cm
Smärre slitage, oxidering, mikronnagg på ena kupan, märken från stearin på ljuslyktans fot
689469
2019-10-19