Takfotogenlampa majolika

Takfotogenlampa majolika
Takfotogenlampa majolika
Takfotogenlampa majolika
Takfotogenlampa majolika
Takfotogenlampa majolika
Takfotogenlampa majolika
Takfotogenlampa majolika
Takfotogenlampa majolika
Takfotogenlampa majolika
Takfotogenlampa majolika

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TAKFOTOGENLAMPA, 1800-talets andra hälft, för 6 ljus, förgylld mässing, oljehus i majolika, frostad kupa, höjd ca 87 cm, diameter 76 cm

Kupan med enstaka nagg

689476

2019-10-19