Tapio Wirkkala "Gaissa" glasservis

Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

TAPIO WIRKKALA, (32) delar av glasservis "Gaissa", för Iittala, bestående av 8 ölglas, 8 drinkglas, 16 whiskyglas, höjd ca 14-7 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre bruksslitage, smuts, smärre repor

689512

2019-10-20