Samling silverföremål

Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SAMLING SILVERFÖREMÅL Bland annat, engelskt cigarettetui (9,5x6,5 cm), tandborste, 6 servettringar i olika modeller, barnskallra, glasflaska med detaljer i silver (England), dosa i form av sko (filigranteknik) flaska i silver (Johnson Durban&Co, Birmingham, England, höjd ca 9 cm), nålfat (Göteborg, 1857), ask med lock (Birmingham, England), bruttovikt (exkl flaska) ca 355 gram

slitage, några delar med stötskador/märken

689518

2019-10-30