Meissen figurin
Klubbat för:
1 600 SEK
2 000 SEK
MEISSEN, figurin, 1700-tal, sittande putto med en urna på ena benet, märkt med korsade klingor i underglasyrblått, bemålat porslin, höjd c 8,5 cm
Föremålet tillhör en temaauktion med Meissenföremål från 1700-1900-talet
Omfattande lagning på urnan
689557
2019-10-17