Meissen figurin

Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin
Meissen figurin

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MEISSEN, figurin 1900-tal, jägare, märkt med korsade klingor i underglasyrblått samt i godset 60248 och 1130, bemålat porslin, höjd ca 14 cm

Föremålet tillhör en temaauktion med Meissenföremål från 1700-1900-talet

689573

2019-10-17