Meissen figuriner

Meissen figuriner
Meissen figuriner
Meissen figuriner
Meissen figuriner
Meissen figuriner
Meissen figuriner
Meissen figuriner
Meissen figuriner
Meissen figuriner
Meissen figuriner
Meissen figuriner
Meissen figuriner
Meissen figuriner
Meissen figuriner

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MEISSEN, figuriner, (2) 1900-tal, dam med blomsterkorg samt dam som läser en bok, märkta med korsade klingor i underglasyrblått samt i godset 20 132 A den andra 2 och 126 A, bemålat porslin, höjd ca 14 cm

Föremålet tillhör en temaauktion med Meissenföremål från 1700-1900-talet

689592

2019-10-17