Sven Hedin teckning

Sven Hedin teckning
Sven Hedin teckning
Sven Hedin teckning
Sven Hedin teckning
Sven Hedin teckning
Sven Hedin teckning

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SVEN HEDIN (1865-1952): Tashi Lhunpo, signerad och daterad S H 1925, svartkrita på papper, bladmått ca 25x36 cm

PROVENIENS: Sven Hedin, publicerad i hans bok My Life as an Explorer. Cassel and Company, Ltd. London, New York, Toronto and Melbourne, 1926, s. 377

689598

2019-10-23