Sven Hedin teckning
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SVEN HEDIN (1865-1952): "Prayer Wheel in Tashi-gembe", signerad och daterad S H -25, tusch på papper, bildyta ca 31x21 cm
PROVENIENS: Sven Hedin, publicerad i hans bok My Life as an Explorer. Cassel and Company, Ltd. London, New York, Toronto and Melbourne, 1926
689600
2019-10-23