Sengustaviansk spegel
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, omkring år 1800, förgylld och bronserad, krön med gouache, skuren dekor av bl.a äggstavsbård, 2 delat glas, 159x70 cm
Smärre dekorbortfall, gouache med fuktskada, rosett med lagning
689607
2019-10-16