Sven Hedin böcker

Sven Hedin böcker
Sven Hedin böcker
Sven Hedin böcker
Sven Hedin böcker

Klubbat för:

900 SEK

1 500 SEK

SVEN HEDIN, 9 volymer, reseberättelser mm, bla Åter till Asien Bonniers 1928, Grand Canyon Bonnier 1925 (med dedikation), Gobiöknens gåtor, Bonniers 1930 (med dedikation), Från Peking till Moskva, Bonniers 1924 (med dedikation), Femtio år av tyskland, Dagens Böcker Ab, Malmö 1939, (med dedikation), Tyskland och världsfreden, Medéns 1937, (med dedikation)

Slitage och skador

689626

2019-10-23