Soffa
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, 1930/40-tal, ben i betsatd björk, stoppad och med textil klädsel med dekor av blommor och fåglar, sitthöjd ca 42 samt längd 144 cm
Enligt uppgift inköpt på NK på 1970-talet
Reva på sitsen, bruks och åldersrelaterat slitage
689652
2019-10-18