Soffa

Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOFFA, 1930/40-tal, ben i betsatd björk, stoppad och med textil klädsel med dekor av blommor och fåglar, sitthöjd ca 42 samt längd 144 cm

Enligt uppgift inköpt på NK på 1970-talet

Reva på sitsen, bruks och åldersrelaterat slitage

689652

2019-10-18