Meissen fat
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MEISSEN, fat, 1800/1900-tal, dekor i relief samt motiv med bevingad putto i mitten, bemålat porslin, diameter ca 29 cm
Föremålet tillhör en temaauktion med Meissenföremål från 1700-1900-talet
Slitage på reliefdekoren
689661
2019-10-17