Meissen fat

Meissen fat
Meissen fat
Meissen fat
Meissen fat
Meissen fat
Meissen fat
Meissen fat
Meissen fat
Meissen fat
Meissen fat
Meissen fat
Meissen fat

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MEISSEN, fat, 1800/1900-tal, dekor i relief samt motiv med bevingad putto i mitten, bemålat porslin, diameter ca 29 cm

Föremålet tillhör en temaauktion med Meissenföremål från 1700-1900-talet

Slitage på reliefdekoren

689661

2019-10-17