Kerstin Hörlin-Holmqvist soffa

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, tvåsitssoffa, Lilla Paradiset, ur möbelfamiljen Paradiset, Nordiska Kompaniet, Triva-serien, 1950/60-tal, fast klädsel i puderrosa textil, knapphäftad rygg, ben i betsad bok, längd 144, sitthöjd ca 39 cm

Bruksslitage, smärre fläckar, en möbeltass saknas

689706

2019-10-16