Rörstrand sejdlar i majolika
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÖLSEJDLAR, 1 par, 1900-talets början, Rörstrand, majolikaglaserat stengod, delvis bronserad dekor samt. figurscener förställande tomtar, stämplade undertill, höjd ca 15 cm
Invändigt med fläckar
689764
2019-10-18