Rörstrand sejdlar i majolika

Rörstrand sejdlar i majolika
Rörstrand sejdlar i majolika
Rörstrand sejdlar i majolika
Rörstrand sejdlar i majolika
Rörstrand sejdlar i majolika
Rörstrand sejdlar i majolika
Rörstrand sejdlar i majolika
Rörstrand sejdlar i majolika

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ÖLSEJDLAR, 1 par, 1900-talets början, Rörstrand, majolikaglaserat stengod, delvis bronserad dekor samt. figurscener förställande tomtar, stämplade undertill, höjd ca 15 cm

Invändigt med fläckar

689764

2019-10-18