Edition luxe Puderdosa Art Deco troligen Frankrike

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PUDERDOSA, Art Deco, troligen Frankrike, otydliga stämplar, silver/ guld/ förgylld, inredning med spegel och pudergömma, stiliserad dekor och små cabochonslipade rubiner, lås med princesslipade stenar, ca 75x75x10 mm, vikt ca 159.6 g

Bruksslitage. Repor. Hörn med stötskador.

689771

2019-10-27