Edition luxe läppstifthylsa Art Deco

Klubbat för:

900 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

LÄPPSTIFTHYLSA, Art Deco, troligen Frankrike, otydliga stämplar, silver/ guld/ förgylld, stiliserat mönster med cabochonslipade små rubiner, höjd ca 50 mm, vikt ca 41.5 g

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage. Repor. Hörn med stötskador.

689772

2019-10-27