Edition luxe läppstifthylsa Art Deco
Klubbat för:
900 SEK
Schätzwert
1 000 SEK
Beschreibung
LÄPPSTIFTHYLSA, Art Deco, troligen Frankrike, otydliga stämplar, silver/ guld/ förgylld, stiliserat mönster med cabochonslipade små rubiner, höjd ca 50 mm, vikt ca 41.5 g
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage. Repor. Hörn med stötskador.
689772
2019-10-27