Tallrikar skålfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

1 000 SEK

TALLRIKAR, SKÅLFAT, 3 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 21x23 cm

Nagg, samtliga med sprickor

689792

2019-10-18