Tekanna silver

Tekanna silver
Tekanna silver
Tekanna silver
Tekanna silver
Tekanna silver
Tekanna silver
Tekanna silver
Tekanna silver

Klubbat för:

1 900 SEK

Schätzwert

1 800 SEK

Beschreibung

TEKANNA, silver, Danmark, I Paulsen, ca 1930-tal, vikt ca 575 gram, H ca 16 cm

Zustandsbeschreibung

Skador, buckla på livet, monogramgravyr på pipen

689854

2019-10-17