Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÖLD, läder, Etiopien, Amhara, omkring 1900, diameter ca 45 cm
PROVENIENS: Hemförda från Etiopien under 1940-talet, av svensk stridspilot, vilken stred för Haile Selassie.
689952
2019-11-17
Gör en kostnadsfri värdering här