Ulla Procopé Anemone serviser

Ulla Procopé Anemone serviser
Ulla Procopé Anemone serviser
Ulla Procopé Anemone serviser
Ulla Procopé Anemone serviser
Ulla Procopé Anemone serviser
Ulla Procopé Anemone serviser
Ulla Procopé Anemone serviser
Ulla Procopé Anemone serviser
Ulla Procopé Anemone serviser
Ulla Procopé Anemone serviser
Ulla Procopé Anemone serviser
Ulla Procopé Anemone serviser
Ulla Procopé Anemone serviser
Ulla Procopé Anemone serviser
Ulla Procopé Anemone serviser
Ulla Procopé Anemone serviser

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ULLA PROCOPÉ, 60 dlr., mat-, kaffe- och teservis, "Anemone", Arabia, Finland, bestående av 6 tekoppar m. fat, 6 större assietter, 6 kaffekoppar med fat, 6 mindre assietter, 6 äggkoppar, tekanna med lock och tesil, sockerskål, gräddsnipa, tillbringare, 10 mattallrikar, 3 + 8 mindre skålar, 3 karotter med lock, 2 uppläggningsfat

Bruksslitage, ställvis kraftigt. 1 karott med naggat lock. Tekoppar med märken på öronen.

689953

2019-10-31