Solfjäder och sybehör
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOLFJÄDER, 1700-tal, NÅLHUS, 2 st, samt MINIATYRMÅTTSTOCK, 1800-talets mitt, samtliga delar elfenben, solfjäder med genombruten och målad dekor, bl.a. av musikinstrument och korsade fanor, längd ca 7-15 cm
Skador, solfjäder saknar tyg/papper, retuscher
690046
2019-10-16