Solfjäder och sybehör

Solfjäder och sybehör
Solfjäder och sybehör
Solfjäder och sybehör
Solfjäder och sybehör
Solfjäder och sybehör
Solfjäder och sybehör
Solfjäder och sybehör
Solfjäder och sybehör
Solfjäder och sybehör
Solfjäder och sybehör

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOLFJÄDER, 1700-tal, NÅLHUS, 2 st, samt MINIATYRMÅTTSTOCK, 1800-talets mitt, samtliga delar elfenben, solfjäder med genombruten och målad dekor, bl.a. av musikinstrument och korsade fanor, längd ca 7-15 cm

Skador, solfjäder saknar tyg/papper, retuscher

690046

2019-10-16